Главная  »  Полезные советы  »  Як добре виглядати під час вагітності

Як добре виглядати під час вагітності


Не секрет, що бути красивою та доглянутою для сучасної жінки є нормою. Інтернет, телебачення, періодична література рясніють порадами про красу, здоровий спосіб життя та засоби догляду за шкірою, волоссям нігтями.
Але, завагітнівши, кожна жінка стикається з дилемою – а чи не безпечно під час вагітності застосовувати весь арсенал засобів догляду, який раніше вважався природним? Спробуємо розібратися.
 
 - волосся;
 - Шкіра;
 - Пігментні плями;
 - розтяжки;
 - груди та живіт;
 - ноги: варикоз;
 - Нігті...

Волосся. Стрижка та фарбування
 
** "Не можна стригти волосся" - найпоширеніша забобони, яка існує в суспільстві «більш досвідчених» мам і бабусь. Жодних наукових підтверджень цій гіпотезі немає. Справді, в давнину волосся вважалося чимось сакральним, з ним було пов'язано багато заборон. Вважалося, що волосся зберігає інформацію та життєву силу - згадайте, наприклад, міф про Самсона. Ходити простоволосою вважалося ганебним.

В даний час багато змінилося - з екранів на нас дивляться красуні з розкішною копицею волосся, а фахівці з біоенергетики якраз радять регулярно стригти волосся, позбавляючись непотрібної інформації, якій у сучасному світі надлишок.
 
** "На Сході, зокрема, в Китаї, жінки, дізнавшись про свою вагітність, навпаки, коротко стрижуть волосся. І, як бачите, на чисельності китайського народу це позначається скоріше позитивно!

Для жінок із короткою стрижкою взагалі стає проблемою "неможливість" при настанні вагітності підтримувати свій зовнішній вигляд акуратним. Не треба забувати, що більшість майбутніх мам продовжують працювати і вести активне соціальне життя, тому нехай похід до перукаря буде для вас ще одним задоволенням, яке так корисне і вашому малюку!
 
А ось з забарвленням волосся слід бути обережнішим, не варто використовувати агресивні барвники, підійдуть м'якіші безаміачні фарби. Якщо ви - яскрава блондинка і не мислите відмовлятися від цього, то віддайте перевагу способам забарвлення, які не зачіпають шкіру голови і коріння волосся, наприклад мелірування. А ось про хімічну завивку та довготривале укладання доведеться забути, це може бути шкідливим для вашого малюка.
  Доречи, дізнайтесь в цій статть, Як збільшити груди без операцій народними засобами? А також, Дитяче харчування користь чи шкода, це цікаво.
 

Шкіра
Вже у першому триместрі вагітності змінюється баланс естрогенів та прогестерону в жіночому організмі, що призводить до порушення водно-ліпідної мантії шкіри. Під впливом підвищеної кількості естрогенів зменшується кількість шкірного сала, що виділяється. Тому шкіра під час вагітності стає значно сухішою, аж до того, що змінюється її тип: жирна шкіра може стати сухою, а нормальна – надчутливою.
 
** "Щоб не провокувати чутливу шкіру, використовуйте м'які засоби догляду за нею, ідеальними для вас можуть бути також спеціальні дитячі креми для миття та олії для купання.
 
Про масла відзначимо окремо - використовуйте натуральні кісточкові (персик, абрикос, мигдаль) олії для обличчя та шиї, вони єдині з олій не викликають мікронабряків навколо очей. Для тіла можна будь-яке, особливо корисне кунжутне масло.
 
З ефірними оліями слід бути особливо обережними: використовувати олію лаванди під час вагітності не можна, з обережністю застосовуйте також олії цитрусових, а ось олію чайного дерева, трояндову олію можна додавати по краплі в базові олії та креми. Не використовуйте косметики з активними сироватками та концентратами, по можливості проконсультуйтеся у косметолога.
 
Ноги: варикоз
За даними організації охорони здоров'я, поширеність варикозу у вагітних жінок сягає 80%! Кровоносній системі майбутньої мами доводиться нелегко. Адже щоб забезпечити малюка необхідною кількістю поживних речовин і киснем, природою закладено збільшення обсягу циркулюючої крові під час вагітності на 20-30%. Зростаюча матка здавлює судини малого тазу, що ускладнює нормальний венозний відтік. Тому вагітність - один із найсильніших факторів, що провокують варикозне розширення вен.
 
Варикозне розширення вен при вагітності також зумовлене сімейною схильністю. Крім того, стан варикозних вен погіршується з кожною наступною вагітністю та віком.
 
** "До факторів, що сприяють варикозному розширенню вен, відносяться також надмірна вага та ожиріння, багатоплідна вагітність і "стоячі" роботи, коли ви змушені багато часу проводити на ногах.
 
Багатьом майбутнім мамам знайоме почуття втоми, тяжкості, печіння та поколювання в ногах. Це перші ознаки варикозу. Пізніше можуть з'явитися набряки та болі. Зовнішні прояви варикозу - судинні зірочки та розширені вени. Під час вагітності та годування груддю протипоказане будь-яке медикаментозне чи хірургічне лікування варикозу. Тому майбутній мамі необхідно обов'язково займатися профілактикою варикозного розширення вен.
 
** "Прості, і водночас дуже дієві методи, які дозволять уникнути неприємних наслідків - це відпочинок з піднятими ногами, обмеження споживання рідини, нормалізація роботи кишечника. Пам'ятайте, що в період вагітності протипоказані гарячі ванни для ніг!
 
Найбільш ефективним засобом профілактики набряклості та варикозного розширення вен є використання медичного компресійного трикотажу (гольфи, панчохи). Трикотаж стримує вени від розширення, забезпечує зовнішню підтримку та захист ослабленим венам. Носити його потрібно з перших днів вагітності.
 
Що стосується використання косметичних засобів, то медики рекомендують вагітним масаж нижніх кінцівок з косметичними засобами, що містять інгредієнти, що пожвавлюють периферичний кровообіг і тонізують венозну стінку.
Насамперед варто звернути увагу на креми та настоянки, створені на основі кінського каштану. Кінський каштан має протизапальну та протинабрякову дію, покращує мікроциркуляцію, зміцнює стінки кровоносних судин, регулює їх проникність.
 
Нігті
Якщо природа обдарувала вас здоровими гарними нігтями – вітаємо! Пийте вітаміни, втирайте живильний крем у кутикулу і підпилюйте нігті пилкою в одному напрямку, це універсальний рецепт. Але якщо у вас дуже ламкі нігті, ви звикли нарощувати їх і не готові від цього відмовитися, радимо під час вагітності все ж таки постаратися зменшити ризики.
 
Наприклад, можна робити нарощування якісними матеріалами без запаху. Професійне нарощування у майстра раз на три тижні краще і безпечніше, ніж нанесення-стирання лаку для нігтів, нехай навіть безбарвного, раз на три дні. Манікюр, покриття нігтів гель-лаком – теж процедура, цілком допустима при вагітності.
 
Є ще один поширений варіант для вимогливих до свого манікюру жінок - зміцнення.
 
** Така послуга є в будь-якому салоні краси, виглядає природно настільки, що, потрапивши в пологовий будинок, ви не будете змушені обрізати «не свої нігті».
 
Зміцнення буває різним – шовком, смолою чи гелем. Принцип один: на рідну нігтьову пластину, повторюючи її форму, наноситься тонкий шар одного з матеріалів. При висиханні утворюється захисний шар, який стирається, не розчиняється, лише зростає чи спилюється на корекції. На нього можна за бажання наносити будь-який лак, як на власний ніготь.
 
Подаруйте собі гарну вагітність!