Главная  »  Полезные советы  »  Що робити, якщо звільнили з роботи?

Що робити, якщо звільнили з роботи?


Від втрати роботи не застрахований ніхто, особливо за часів змін та нестабільної економічної та політичної ситуації у світі. Дізнавшись про звільнення, головне швидко взяти себе в руки і розробити стратегію, щоб почати поступово шукати нові способи заробітку і місце роботи.


Старожукова Інна, тричі несподівано залишалася без роботи і знає, як необхідний чіткий план дій, який допомагає не розгубитися в ситуації, що склалася. Тому докладно розповідає, що робити після звільнення та як швидко влаштуватися на нову роботу.

 Заспокоїтися та взяти себе в руки

Новина про звільнення може застати зненацька, головне — не піддаватися паніці і не чинити імпульсних дій. Дайте собі час, день чи два, щоб прийняти цю звістку. Це нормально, якщо вам захочеться сумувати, плакати чи злитися, тож переживіть ці емоції, поділіться ними з близькими, а потім спокійно починайте шукати відповідь на актуальне запитання: мене звільнили з роботи, що робити далі?

 Зрозуміти причини звільнення

Проаналізувати причини звільнення — часом досить складний, але дуже важливий етап. Можливо, ваші компетенції були не до чого, так склалася ситуація на ринку, бізнес переживає кризу і роботодавець не може утримувати колишній штат співробітників. Тут ви, швидше за все, безсилі на будь-що вплинути, але такі мотиви простіше прийняти, щоб швидше продовжити кар'єрний шлях далі.

 Якщо роботодавець вважає, що ваша робота не приносить компанії прибуток або вирішив звільнити з якихось особистих міркувань, варто спокійно з'ясувати причини звільнення. Це допоможе вам надалі провести роботу над помилками та підтягнути професійні навички.

 Три важливі питання, які потрібно поставити під час звільнення свого роботодавця:

1. Чому мене звільняють із роботи?

2. Які саме моменти у роботі не влаштували?

3. Які навички та компетенції мені необхідно вдосконалити?

Оцінити свої доходи та витрати 

Наступний крок – аналіз фінансової ситуації. Порахуйте, на який термін вистачить коштів, щоб спокійно шукати роботу і при цьому закривати всі особисті зобов'язання: забезпечувати всім необхідним дітей, старших родичів або вихованців, вчасно оплачувати іпотеку, кредити, розстрочки та ін.

 

Тут може бути кілька можливих сценаріїв:

 - заощаджень немає і терміново потрібні гроші - непроста ситуація, яка може лякати найсильніше. В цьому випадку потрібно, якнайшвидше знайти підробіток з гарантованим щоденним або щотижневим заробітком: водієм таксі, кур'єром, розклеювачем оголошень, вантажником, наборщиком текстів, мерчандайзером та ін. І паралельно шукати стабільне місце роботи з високою заробітною платою;

- накопичених коштів вистачить на один-два місяці - хороший варіант, при якому ви спокійно зможете зібратися з думками, бути схожими на співбесіди і знайти нову роботу;

 - Є хороша подушка безпеки на півроку-рік - ідеальний розклад, при якому можна не поспішаючи зрозуміти, що хочете робити далі. Можливо, ви навіть кардинально зміните діяльність та освоїте нову професію.

 Підтягнути знання та навички

В якій би ситуації ви не опинилися, майже завжди можна знайти час і сили на те, щоб отримати додаткові знання та навчитися чогось нового. Головне, що треба робити після звільнення — зібратися з силами і почати прокачувати свої скили.

 Розповідаємо які навички та вміння стануть у нагоді практично в будь-якій професії та ділимося корисними матеріалами для освоєння нових кар'єрних горизонтів.

 Ось що ви можете почати вдосконалювати зараз:

 - софт-скіли - зібрали в одному місці курси та корисні матеріали, які допоможуть прокачати м'які чи гнучкі навички, які необхідні для взаємодії з людьми;

 - знання аджайл-технік – розповіли про онлайн-курси, які допоможуть спеціалістам різних напрямків розібратися у методології аджайлу та вийти на новий рівень в управлінні проектами;

 - тайм-менеджмент - тут ви знайдете цікаві програми навчання, які дозволять вам бути продуктивним і в роботі, і в особистому житті;

 - публічні виступи – розповіли про курси, які дозволять почуватися впевненіше на співбесідах, переговорах та зустрічах із замовниками.

 - Тренінг "Робота з запереченнями у продажах та по телефону" - безумовно, тема, що стосується роботи із запереченнями, є однією з найпопулярніших тем сучасних менеджерів. В її основі лежать роки практики, які показали, що грамотна робота із запереченнями клієнта суттєво збільшує продажі.

Тому питання про те, чи потрібен тренінг з продажу «Робота з запереченнями», якось сам собою відпадає. Звичайно ж, такі тренінги, семінари та заняття необхідні продавцям, які прагнуть підвищити рівень продажу та вийти на високий рівень.

 Якщо ці спеціальності далекі від вашої діяльності та інтересів, пропонуємо вам самостійно вибрати курс для відточування навичок чи освоєння нової професії у нашому агрегаторі онлайн-курсів. Як це працює: вбивайте в пошук на сайті цікаву для вас професію і вивчайте запропоновані варіанти курсів. Також скористайтесь зручним фільтром, щоб відсортувати програми за вартістю, категоріями, тимчасовими рамками та професійними інструментами, які хочете освоїти.