Главная  »  Полезные советы  »  Як позбутися депресії

Як позбутися депресії


Депресія – дуже поширена психологічна проблема. Як мінімум, одна з десяти людей у якийсь період свого життя відчуває такий стан. У своїй помірній формі депресія не заважає нам продовжувати жити нашим звичайним життям. Однак важкі депресивні стани можуть переноситися дуже болісно, аж до бажань власної смерті та думок про суїцид.

 Що призводить до депресії?

Депресія не має якоїсь однієї певної причини. Зазвичай таких причин кілька, і різні люди можуть відрізнятися. У житті трапляються чорні смуги, і ми знаємо, що такі події як відсутність грошей, смерть близьких, самотність, проблеми в особистому житті та втрата роботи можуть викликати депресивні стани. Хоча й не у 100 відсотках випадків.

Деякі люди більшою мірою можуть бути схильні до депресії, ніж інші. Залежно від їх сімейної історії, дитячих психотравм, особистісних особливостей та генетичної схильності. 

Іноді буває так, що депресія виникає без будь-яких видимих причин – говорить Інна Старожукова, психолог. 

Але яка б не була причина депресії в кожному конкретному випадку, існують способи, які допомагають її позбутися. І так само, як і причини, ці способи можуть відрізнятися залежно від ситуації. Комусь потрібна медикаментозна психотерапія, а комусь потрібно змінити своє життя. Для деяких людей, рішення полягає в тому, щоб почати активно діяти. Тоді як іншим корисніше змінити свій спосіб мислення. У деяких випадках необхідно все перераховане вище. Загалом, як ви вже зрозуміли, вихід із депресії може бути непростим завданням, і онлайн семінари безкоштовно, як позбутись депресії?

 

Про що свідчать дослідження депресії?

Завдяки дослідженням ми стали розуміти депресію набагато краще. І як вона виникає і що її підтримує. Зараз ми знаємо, що наші фізичні відчуття, думки та дії відіграють важливу роль і в тому, і в іншому процесі. Те, як людина почувається (фізично і емоційно), та її спосіб мислення, та її поведінка під час депресії можуть істотно відрізнятися від звичайного стану.  

Наведемо кілька прикладів:

- Успішний підприємець починає вважати себе «марним», не отримує задоволення від роботи і відмовляється зустрічатися з друзями та колегами;

- чуйна та дбайлива мати починає вважати себе «нікудишною» матір'ю, втрачає впевненість у собі і перестає приділяти увагу дітям;

- кмітливий студент починає вважати себе «тупицею», намагається щосили, не висипається, стає млявим і апатичним;

- трудоголік думає, що він усіх підвів через те, що втратив роботу. Уникає будь-яких контактів із сім'єю та друзями, і починає пити, щоб відчути себе краще.

Психолог Дегтярьова Наталія розповідає, що напевно, у кожного з нас іноді буває поганий настрій. Було б дивно, якби ми ніколи не відчували зневіри або апатії в очікуванні майбутнього дня. Однак у ті моменти, коли в людини починається депресія, ці переживання стають набагато сильнішими. Відбуваються зміни в обміні речовин в організмі та знижується рівень енергії. Через що зникає інтерес до життя, і людина перестає отримувати задоволення від своїх занять. Що, своєю чергою, призводить до уникнення будь-якої активності, як розумової, і фізичної. А коли ми не займаємося тим, що нам подобається і тим, що ми цінуємо, наш емоційний стан стає ще гіршим. І відгадайте, що відбувається далі? Все вірно, у нас з'являється набагато більше вільного часу для прокручування різних похмурих думок у себе в голові.
  Висновок: депресія не має якоїсь однієї універсальної причини. Але ми маємо всі підстави вважати, що дитячі психотравми, важкі життєві ситуації, особистісні особливості, особливості біохімічних процесів у деяких людей, зниження активності та похмурі думки відіграють важливу роль у розвитку депресивних станів. Як правило, коли людина відчуває депресію, змінюється її самопочуття, обмін речовин в організмі, спосіб мислення та її поведінка.