Главная  »  Полезные советы  »  Як працює система Прозорро?

Як працює система Прозорро?


Основним принципом роботи системи Прозорро є електронний аукціон. Звичайно, перш ніж продати або щось купити, учаснику необхідно зареєструватися на спеціальному майданчику. Оптимальним варіантом стане Українська універсальна біржа. Це акредитований майданчик, який має чудову репутацію серед великої кількості користувачів.

Суть роботи сервісу Prozorro

Прозорро – це система з базою даних на сервері без можливості прямого підключення. Для цього використовується лише майданчик, який має доступ до нього. Завдяки цій характеристиці державний орган не може впливати на користувачів, які беруть участь у торгах, і відсіювати їх.

Торги онлайн проходять у кілька етапів:

  • розміщення оголошення про закупівлю;
  • період для уточнень та затвердження ціни;
  • розгляд пропозицій;
  • відкриття цін;
  • підтвердження кваліфікації;
  • визначення переможця.

Спочатку організатор (державний орган) створює публікацію з детальною інформацією про тендер. Ці дані одразу розміщуються на акредитованому майданчику Українського універсального бюро. Учасникам про публікацію оголошення обов'язково надходить повідомлення – на контактний телефон або електронною поштою. В оголошенні обов'язково вказується інформація про вимоги до послуг, товару чи постачальника.

На другому етапі електронних торгів відбувається діалог між замовником та учасником. Тут для організаторів є суттєві переваги – можливість чітко прописати необхідні умови, вказати терміни постачання та технічні параметри товару чи послуги.

Третій етап розгляду пропозиції відбувається суворо за графіком, який замовник вказав спочатку. Після обговорення всіх питань, постачальники пропонують свою ціну та прикріплюють необхідну документацію. На цьому етапі державний орган не має права змінювати умови онлайн торгів. Також ні спостерігачі, ні замовник не бачать інформації про учасників та запропоновані ціни. Це зроблено для того, щоб заважати конкуренції і не відбивати бажання брати участь у тендері далі.

На наступному етапі (четвертому) відкриваються запропоновані ціни в аукціоні. Його період проведення визначається автоматично на попередній стадії, але учасники все ще залишаються анонімними.

Далі система автоматично вибирає постачальника, який запропонував найнижчу ціну.

П'ятий етап полягає у перевірці кваліфікації обраного переможця. Ретельно перевіряється, чи зможе організація виконати всі умови та вимоги, які висунув організатор. Якщо за документами фірма не виконала всіх умов, то організатор має повне право відхилити пропозицію та обрати учасника, який посів друге місце.

Остаточним етапом електронних торгів є визначення переможця. Між учасником та замовником погоджується та затверджується контракт, обов'язково підписується договір та вивантажується в систему.

Після всіх пройдених стадій тендеру надається статус «завершено».

Онлайн торги для України є вважливим кроком для того, щоб перейти на новий європейський рівень.